PPR rúra FIBER BASALT PLUS

Koncept
Trojvrstvové trúbky Fiber Basalt Plus sú k dispozícii v priemeroch 20-125 mm. Ich extrémne dlhá životnosť je zabezpečená použitím polypropylénu PP-MRC novej generácie v kombinácii s čadičovým vláknom. Unikátny rúrky Fiber Basalt Plus sa vyrábajú v Českej republike a obľubu si získali po celom svete, o čom svedčí aj celý rad ocenení.

Použitie
Rúrky Fiber Basalt Plus sú univerzálne použiteľné pre rozvody studenej, teplej vody a vykurovanie. Rozvody z trubiek Fiber Basalt Plus vynikajú jednoduchou a rýchlou montážou, bezpečnosťou aj dlhodobou životnosťou. Vďaka tomu sú ideálne pre systémy, ktorých oprava je komplikovaná a nákladná, teda u rozvodov v zle prístupných priestoroch.

Spôsob napojenia
Rúrky Fiber Basalt Plus sú unikátnym výrobkom z produkcie spoločnosti Wavin Ekoplastik, sú plne kompatibilné s ostatnými našimi produktmi Systému Ekoplastik. Popri všetkých pozitívnych aspektov, ktoré táto skutočnosť užívateľom prináša, patria k ich prednostiam absencia nutnosti orezu pred zváraním.

PP-RCT - Nový typ polypropylénu
PP-RCT, tiež označovaný ako typ 4, oproti klasickému PP-R (označovaný aj ako typ 3) má vyššiu tlakovú odolnosť pri vyšších teplotách media (od 70 ° C vyššie). Životnosť plastového materiálu v závislosti od teploty a tlaku media charakterizujú "životnosti" krivky - izotermy. Kým tvar kriviek materiálu PP-R je pre teploty nad 70 ° C lomený a dochádza k rapídne zníženie tlakovej odolnosti a životnosti trubiek, krivky materiálu PP-RCT majú vždy lineárny priebeh, rovnako ako napríklad krivky sieťovaného polyetylénu (PEX).