Sprchové žľaby

Sprchové žľaby - Líniové odvodnenie sprchového kúta

Čoraz častejšie v slovenských kúpeľniach sa môžete stretnúť so sprchovými žľabmi, ktoré nahrádzajú klasické akrylátove vaničky. Na západe sú už nepostrádateľným prvkom každej kúpeľne. Táto móda nedávno prišla na Slovensko a je veľmi populárna. Lineárne odtoky vyzerajú esteticky príjemné a s trochou fantázie môžu zaujať originálnu, dokonca neobvyklú podobu.Vďaka sprchovému žľabu si každý môže naplánovať svoj jedinečný sprchový kút.Na trhu je veľa materiálov, preto kabína môže mať nezvyčajný tvar. Samotný kryt sprchovacej vaničky môže byť vyrobený z keramických dlažieb, mozaiky keramickej alebo sklenej, ale aj prírodného kameňa. Použitie lineárneho odtoku úplne zmení vzhľad kúpeľne. So sprchovým žľabom môžete voľne naplánovať veľkosť sprchy, pretože nie ste obmedzovaní rozmermi tradičných akrylových sprchových vaničiek ponúkaných na trhu. Navyše, sprchové žľaby opticky zväčšujú kúpeľňu.
Vďaka esteticky vyzerajúcemu pásu je celá štruktúra sprchovej vaničky ukrytá v podlahe. Mala by byť pokrytá dlaždicami, kde netreba zabudnúť na protišmykový povrch dlažby ak zvolíme mozaiku tak škáry nám dajú proti-šmyk R9 - R12 v závislosti od štruktúry povrchu samotnej kocky. Týmto spôsobom získavame povrch, ktorý vďaka vhodnému sklonu umožní odvedenie vody. Samotný odtok môže mať lineárnu alebo bodovú podobu. Môže sa nachádzať v strede podlahy, na boku, ale aj v blízkosti steny.Takáto sprchová vanička môže byť postavená samostatne, ale je dôležité pamätať si na základné pravidlá. Najprv musíte zabezpečiť správnu izoláciu. Voda dokáže časom preniknúť pod povrch pod dlaždice. Preto pred montážou samotného krytu je potrebné zhotoviť izoláciu proti vode, kde máme v ponuke tekuté izolacie
MAPEGUM od Talianskeho výrobcu MAPEI. Taktiež na škáry by som odporučil epoxidové škárovacie hmoty KERAPOXY. V našej ponuke máme celo nerezové sprchové žľaby, ktoré sú dodávané už ako kompletné sety, kde už nie je potrebné nič dokupovať. Montážna výška je regulovaná od 5, 2 cm za pomoci nastaviteľných nožičiek, ktoré sú taktiež v sade. Krycia mriežka je vyrobená 1, 5 mm hrubého nerezového plechu, vďaka tomu nemusíme mať obavu o prehnutie alebo inak poškodenie krycej mriežky. Krycia mriežka sa ľahko vyberie za pomoci háčika, ktorý je súčasťou sady. Taktiež v sade nájdeme izolačnú látku proti hluku, ktorá tlmí hluk pri priamom padaní vody do sprchového žľabu.Čistenie sprchového žľabu po odobratí krycej mriežky je veľmi jednoduché, zaberie skutočne veľmi malo času. Na proti zápach-ovej nádobe sa nachádza ďalšia mriežka, zabraňuje nečistotám vojsť do odpadovej sústavy kanalizácie. Napojenie sprchového žľabu si môžeme zvoliť redukčnou prípojkou 40/50 mm, ktorá je taktiež súčasťou balenia.

Dopravné na celý sortiment sprchových žľabov len 5 €

SKLADOM
Expedujeme do 24 hodín
35,99 € 52,80 €
SKLADOM
Expedujeme do 24 hodín
32,79 € 45,60 €
do 10 dní
33,49 € 50,40 €
SKLADOM
Expedujeme do 24 hodín
33,49 € 50,40 €
SKLADOM
Expedujeme do 24 hodín
33,49 € 50,40 €
SKLADOM
Expedujeme do 24 hodín
26,19 € 39,60 €